Politechnika Warszawska we współpracy z firmą Medcom uruchomi w roku akademickim 2017/2018 nowy kierunek studiów podyplomowych: Energoelektronikę. Program kształcenia na tym unikalnym kierunku ma charakter praktyczny i jest ściśle dopasowany do faktycznych potrzeb współczesnego rynku pracy.

Wiele się ostatnio słyszy o konieczności dalszego poszerzania współpracy między środowiskiem akademickim i biznesowym oraz o lepszym dopasowaniu programów kształcenia do realnych potrzeb rynku pracy. Politechnika Warszawska we współpracy z firmą Medcom, producentem urządzeń energoelektronicznych, opracowały unikalny w skali kraju program studiów podyplomowych w zakresie energoelektroniki. Rekrutacja już się rozpoczęła. Studia mają wystartować w październiku 2017 r.

- Zgodnie z przyjętymi przez nas założeniami, studia mają wprowadzić absolwentów na rynek pracy oraz przygotować do tego, by w przyszłości mogli samodzielnie projektować urządzenia energoelektroniczne. Stąd aż 360 godzin zajęć w ciągu jednego roku, czyli dwa razy więcej niż w przypadku typowych studiów podyplomowych realizowanych przez polskie uczelnie. Słuchacze poznają najnowsze osiągnięcia w naszej dziedzinie, ale zdecydowana większość zajęć będzie miała wymiar praktyczny i będą je prowadzić najlepsi naukowcy z naszej uczelni oraz doświadczeni projektanci i konstruktorzy, na co dzień pracujący w Medcom – wyjaśnia dr Jacek Rąbkowski, kierownik studiów podyplomowych Energoelektronika na PW.


Część zajęć będzie się odbywać w nowoczesnym centrum szkoleniowo-laboratoryjnym z wykorzystaniem symulacji komputerowych. W rolę wykładowców wcielą się najlepsi projektanci i konstruktorzy, posiadający wieloletnie doświadczenie w opracowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań energoelektronicznych.

Źródło: Puls Biznesu