Politechnika Wrocławska dołącza właśnie do elitarnego grona uczelni, które w swojej ofercie posiadają studia Executive MBA, czyli Master of Business Administration. Studia prowadzone będą w ścisłej współpracy z francuską École Nationale des Ponts et Chaussées Paris Tech.

Politechnika Wrocławska dołącza właśnie do elitarnego grona uczelni, które w swojej ofercie posiadają studia Executive MBA, czyli Master of Business Administration. Studia prowadzone będą w ścisłej współpracy z francuską École Nationale des Ponts et Chaussées Paris Tech.

Studia MBA na Politechnice Wrocławskiej prowadzone będą na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Podstawę stanowić będzie oryginalny program francuski, który cały czas jest stosowany w szkole ENPC MBA Paris, która należy do międzynarodowej sieci akredytowanych szkół biznesu i cieszy się ogromnym uznaniem w środowisku biznesowym.

Zajęcia na wrocławskiej uczelni trwać będą cztery semestry. W gronie wykładowców znajdą się najwybitniejsi specjaliści z czołowych uczelni i szkół biznesu na świecie, m.in. Z Franci, USA, Izraela i Wielkiej Brytanii. Warto dodać, iż trzy z 19 zaplanowanych zjazdów wrocławscy studenci będą mogli zrealizować w uczelniach partnerskich École Nationale des Ponts et Chaussées, m.in. W Casablance, Paryżu, Szanghaju lub Brukseli.

Warto zainteresować się ofertą edukacyjną Politechniki Wrocławskiej z jeszcze jednego powodu. Absolwent otrzyma aż dwa dyplomy: ukończenia studiów MBA na Pwr oraz ukończenia programu MBA, który wystawiony będzie przez Szkołę Biznesu ENCP MBA Paris.

Co wyróżnia ofertę Politechniki Wrocławskiej na tle innych, podobnych ofert z zakresu studiów na poziomie Master of Business Administration? - Preferowani słuchacze to absolwenci studiów inżynierskich, których kariera rozwija się w kierunku menedżerskim. Jednak ze względu na kompleksowy charakter programu oraz wymogi akredytacji Międzynarodowego Stowarzyszenia MBA, czekamy także na absolwentów kierunków innych niż technologiczne, zainteresowanych tematyką innowacyjności i zrównoważonego rozwoju w oparciu o wykorzystanie nowoczesnych technologii – mówi dr inż. Mariusz Mazurkiewicz, koordynator programu Wrocław Ponts MBA na PWr.

Nad jakością kształcenia i prawidłowym przebiegiem studiów ma czuwać polsko-francuska Rada Konsultacyjna, w skład której wejdą pracownicy naukowi, przedstawiciele przemysłu i samorządów. Zadaniem ekspertów będzie również aktualizacja programu i dostosowanie go do wymogów rynku pracy.

École Nationale des Ponts et Chaussées istnieje od 1747 r. Jest jedną z 12 szkół należących do prestiżowego stowarzyszenia ParisTech, skupiającego najlepsze francuskie uczelnie techniczne, tzw. „Grandes Écoles". Słynie z doskonałej edukacji w zakresie inżynierii budowlanej, mechanicznej i materiałowej.