„Akademia 3D – projektowanie i druk 3D” to innowacyjne studia poświęcone dynamicznie rozwijającej się technologii, jaką jest bez wątpienia druk 3D. Organizatorem studiów jest Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Druk 3D jest powszechnie określany jako jedna z najbardziej przyszłościowych technologii, która znajduje zastosowanie w niemal każdej dziedzinie naszego życia: począwszy od medycyny i biomechaniki, poprzez takie branże jak: motoryzacja, lotnictwo, produkcja filmowa, a na sztuce, jubilerstwie i produkcji mebli kończąc.

Studia są prowadzone przez kadrę dydaktyczną Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz praktyków posiadających szerokie doświadczenie z zakresu projektowania i wytwarzania 3D. Dzięki temu studenci zdobędą zarówno silne podstawy teoretyczne, jak i wiedzę praktyczną, którą gwarantuje współpraca z renomowanym Wolf Project Studio będącą jednym z biznesowych pionierów druku 3D w Polsce.

Studia zakończą się projektem, w którym każdy absolwent zaplanuje oraz zrealizuje kompletny proces produkcyjny z wykorzystaniem druku 3D – od idei, poprzez model wirtualny, analizy numeryczne, wytworzenie z użyciem specjalistycznych drukarek 3D, aż po obróbkę i prezentację produktu.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat studiów na Politechnice Warszawskiej


Czego można nauczyć się w trakcie studiów?

  • różniać metody pozyskiwania modeli do druku 3D, tj. zaawansowane modelowanie 3D w kilku wybranych programach CAD czy skanowanie 3D,
  • zasad projektowania ukierunkowanego na wytwarzanie metodami przyrostowymi,
  • programowania najnowocześniejszych drukarek 3D,
  • dobierania odpowiednich rodzajów materiału i parametrów wytwarzania, tak by uzyskać detal określonej dokładności oraz założonych właściwościach fizycznych i chemicznych,
  • planowania i realizowania kompletnego procesu produkcji z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi CAD/CAM/CAE oraz użyciem nowoczesnych drukarek 3D, łącznie z obróbką i prezentacją produktu.

Informacje na temat kierunku:

  • Czas trwania: 2 semestry
  • Zasady naboru: o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń
  • Termin zgłoszeń: 30.09.2016
  • Opłaty: 6 000 zł (z możliwością rozłożenia na dwie raty)