Instytut Polonistyki Stosowanej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza nauczycieli do wzięcia udziału w kursach doskonalących poświęconych tematyce: „Jak uczyć, by nauczyć, czyli jak sprostać wyzwaniom współczesnej szkoły?” Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 11 marca 2016 r.Kursy adresowane są w pierwszej kolejności do nauczycieli zainteresowanych stosowaniem nowoczesnych, skutecznych strategii nauczania, zwłaszcza metod uwzględniających różnice stylów percepcyjnych i wykorzystujących w praktyce wiedzę z dziedziny neurodydaktyki.

Autoprezentacja, dyskusja, interpretacja. Jak rozwijać kompetencje komunikacyjne uczniów liceum?
Kurs adresowany do nauczycieli polonistów, którzy chcieliby uzyskać dodatkowe umiejętności w zakresie przygotowania uczniów do interpretowania tekstów kultury, prezentowania samodzielnie stworzonych wypowiedzi i uczestniczenia w rozmowie, zwłaszcza w sytuacji egzaminu maturalnego.

Komunikacja w Internecie
Adresatami kursu są osoby, które wykorzystują komunikację w nowych mediach w celach promocyjnych i informacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy odpowiadają za dobór i przygotowanie treści zamieszczanych na stronach internetowych organizacji publicznych i placówek edukacyjnych.

Kursy obejmują 35-40 godzin zajęć, które realizowane będą w formie dwóch spotkań sobotnio-niedzielnych. Pierwsza edycja kursu zaplanowana została na dni: 19-20 marca i 2-3 kwietnia 2016 r.
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 11 marca 2016 r.

Opłaty:

  • 500 PLN za kurs „Autoprezentacja, dyskusja, interpretacja. Jak rozwijać kompetencje komunikacyjne uczniów liceum.”
  • 550 PLN za kursy „Jak uczyć, by nauczyć, czyli jak sprostać wyzwaniom współczesnej szkoły” oraz „Komunikacja w Internecie”.


Instytut Polonistyki Stosowanej Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
www.ips.polon.uw.edu.pl

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat kursów: pokój nr 50 w gmachu Polonistyki
dyżur telefoniczny: piątek i sobota, 11.00-15.00, tel. 22 55 21 007
ips wp uw 2

ips wp uw 1