Podyplomowe Studia Biznes w Rosji i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw przeznaczone są dla osób, które chcą zdobyć lub poszerzyć posiadaną wiedzę z zakresu współpracy gospodarczej z krajami obszaru WNP.

Podyplomowe Studia Biznes w Rosji i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw przeznaczone są dla osób, które chcą zdobyć lub poszerzyć posiadaną wiedzę z zakresu współpracy gospodarczej z krajami obszaru WNP.

Szczególna pozycja Rosji w ramach Wspólnoty Niepodległych Państw wynika z niekwestionowanej pozycji lidera zarówno gospodarczego, jak i politycznego w regionie, który monopolizuje większość procesów związanych z przemianami w tej części świata.

Region WNP jest w dalszym ciągu jednym z najbardziej perspektywicznych i największych rynków zbytu dla polskich i europejskich towarów. Jednak funkcjonowanie na wschodnich rynkach nie jest kwestią prostą i wymaga od potencjalnych przedsiębiorców ogromnej wiedzy o charakterze zarówno stricte ekonomicznym, jak i z zakresu uwarunkowań polityczno-kulturowych, formalno-prawnych oraz nieformalnych. Taką wiedzę mogą zdobyć słuchacze kierunku Biznes w Rosji i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw.

Program studiów został opracowany w ścisłej współpracy z firmami działającymi na rynkach WNP, przedsiębiorstwami consultingowymi, w pierwszym rzędzie firmą Novatek Polska Sp. z o.o., Centrum Współpracy Biznesowej "Polska-Rosja", Radą Biznesu Polska – Rosja, Centrum Certyfikacji, Fundacją Instytutu Studiów Wschodnich, Przedstawicielstwem Handlowym Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej, Izbą Przemysłowo-Handlową w Krakowie.

W programie studiów znajdą się m.in. następujące przedmioty:
  1. Uwarunkowania cywilizacyjne współpracy z Rosją i krajami WNP;
  2. Uwarunkowania ekonomiczne;
  3. Aspekty praktyczne współpracy z krajami WNP;
  4. Systemy polityczne krajów WNP;
  5. Systemy podatkowe, uwarunkowania administracyjno-prawne krajów WNP;
  6. Wywiad gospodarczy;
  7. Transakcje gospodarcze na Wschodzie;
  8. Dyplomacja gospodarcza w Rosji i krajach WNP.

Wykładowcy:
  1. prof. UJ dr hab. Joachim Diec;
  2. dr Alexander Ershov;
  3. prof. UEK dr hab. Robert Jakimowicz.