Pierwszą w Polsce ofertę kredytowania studiów MBA na najlepszych, zagranicznych uczelniach stworzyły Alior Bank i PZU – jak informuje Puls Biznesu. Oferta jest skierowana wyłącznie do osób, które ukończyły 21 lat i posiadają polskie obywatelstwo.


Aby jednak myśleć o skorzystaniu z preferencyjnych warunków kredytowania, w ramach programu TOP MBA, trzeba dostać się na jedną z dziesięciu najlepszych uczelni z listy publikowanej co roku przez Financial Times. Przedstawia się ona następująco:

  1. Harvard Business School;
  2. University of Pennsylvania: Wharton;
  3. Stanford Graduate School of Business;
  4. Columbia Business School;
  5. MIT: Sloan;
  6. University of Chicago: Booth;
  7. University of California at Berkeley: Haas;
  8. Northwestern University: Kellogg;
  9. Yale School of Management;
  10. New York University: Stern.


Na zagraniczne studia MBA można pożyczyć kwotą od 50 do 650 tys. zł lub jej równowartość w euro, dolarach lub funtach brytyjskich. Standardowe zabezpieczenie, które wymagane jest przez bank, zostało zastąpiono ubezpieczeniem ryzyka spłaty kredytu zawartym między Alior Bankiem i PZU. Bank nie pobiera jakichkolwiek dodatkowych opłat (związanych z udzielanym kredytem) i oferuje bardzo korzystne oprocentowanie – znacznie niższe od banków zagranicznych, które także posiadają programy finansowania studiów MBA.