Site logo

Urząd pracy sfinansuje Twoje studia podyplomowe

Trudna sytuacja materialna sprawia, że coraz więcej osób nie jest w stanie opłacić sobie studiów podyplomowych. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że studia podyplomowe mogą zostać sfinansowane przez urząd pracy. Jeśli chcecie poszerzać wiedzę i umiejętności, to pomoc urzędu pracy może okazać się bardzo cenna!

Na początku warto zaznaczyć, że o dofinansowanie studiów podyplomowych mogą starać się wyłącznie osoby zarejestrowane w urzędach pracy. Jeśli więc zależy Wam na poszerzeniu umiejętności i zdobyciu wymarzonej posady, to chyba warto “zalegalizować” swój status na rynku pracy. Zacznijmy jednak od początku, czyli…

Zarejestrowałem się w PUP. Co zyskam?

Wbrew pozorom rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy nie jest jedynie przykrym obowiązkiem, który należy spełnić, żeby otrzymać odpowiednie świadczenia. To także doskonała szansa dla osób, które są realnie zainteresowanie zdobyciem nowej posady. Przekwalifikowanie bywa bardzo problematyczne dla osób starszych, które nie dysponują odpowiednim zapleczem finansowym. Koszty studiów podyplomowych i specjalistycznych kursów są poza ich zasięgiem. W efekcie grozi im długotrwałe bezrobocie…

Urząd Pracy może jednak sfinansować 100% kosztów związanych ze studiami podyplomowymi! To jednak nie wszystko, gdyż przez okres dwóch semestrów (tyle trwają przeciętnie studia podyplomowe) będziecie także otrzymywać stypendium w wysokości 20% zasiłku dla bezrobotnych.

Zdecydowałem – chcę iść na studia podyplomowe!

Najważniejsze masz już za sobą – podjąłeś decyzję, która prawdopodobnie będzie mieć istotny wpływ na Twoją karierę zawodową. Teraz nadszedł jednak czas na załatwienie wszelkich formalności, których należy dopełnić, żeby otrzymać dofinansowanie do swojej edukacji.

Po pierwsze: wzór wniosku jest unikalny dla każdego Urzędu Pracy. Odwiedźcie stronę PUP w swoim mieście, żeby pobrać odpowiedni.
Po drugie: wypełniony wniosek składacie w PUP w swoim mieście.
Po trzecie: większość urzędów wymaga dostarczenia wraz z wnioskiem kompletu dokumentów. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie Urzędu Pracy w swoim mieście.

Co się dzieje w przypadku nieukończenia lub przerwania studiów z winy bezrobotnego? No cóż, znacie powiedzenie, że za błędy należy płacić? Jeśli tak, to zapewne nie zdziwi Was informacja, że należy wtedy oddać całą sumę dofinansowania.

Czy warto zdecydować się na dofinansowanie studiów podyplomowych? Skoro urzędy oferują taką możliwość, to warto z niej skorzystać!

Poszukaj “podyplomówki”

Studia podyplomowe różnią się między sobą tematyka, długością, ceną, uprawnieniami. Poszukaj najlepszego programu dla siebie,

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Jak wybrać studia podyplomowe?

Motywacje do podjęcia studiów podyplomowych są różne, wszystko uzależnione jest od potrzeb, warunków nauki, programu studiów, kosztów oraz kadry naukowej. Poniżej znajdziecie kilka porad, jak

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję